עורך דין הוצאה לפועל

חשיבות ליווי של עורך דין בהליך הוצל"פ

בין אם הנך זוכה אשר חייבים לו כספים ובין אם הנך חייב אשר נפתחו כנגדו הליכי הוצאה לפועל –  ניהול תיק הוצאה לפועל כרוך באי נעימות רבה עבור כל הצדדים המעורבים, ביישוב סכסוכים מורכבים ולעיתים בהפעלת צעדים דראסטיים וקשים כלפי חייבים.

4 אנשים עסקים יושבים סביב שולחןעל כן, כדאי שניהול תיק הוצאה לפועל יעשה בידי עו"ד מקצועי, המנוסה ביישוב סיטואציות בעייתיות, אשר ידע למזער נזקים ויפעל כאדם חיצוני שאינו מעורב באופן אישי בנסיבות הסכסוך.

כמו כן, על מנת להגיע לתוצאה הרצויה בתיקי הוצל"פ יש להיות בקיאים בדיני ההוצאה לפועל, תחום משפטי מורכב וסבוך, המצריך הבנה כדי להפעיל הליכי הוצאה לפועל נכונים כנגד חייב או על מנת להגן על עצמכם מנושה.

מסיבות אלה, למרות שרשות ההוצאה לפועל הינה גוף המאפשר לאזרחים לנהל תיקים באופן עצמאי, מומלץ ואף ראוי, להסתייע בשירותי עו"ד לצורך ניהול תיקכם בהוצל"פ, וזאת על מנת להגיע לתוצאה המבוקשת ביעילות ובמהירות המרבית.

מחפש עורך דין לטיפול בתיק ההוצאה לפועל?
לחץ כאן:
יעוץ משפטי

שירותים משפטיים למעוטי יכולת

חשוב לדעת כי גם מי שאין בידיו האמצעים לשלם שכר עורך דין זכאי, על פי חוקי מדינת ישראל, לסיוע משפטי ללא תשלום.

ישנם גופים רבים המספקים שירותים משפטיים למעוטי יכולת המבקשים ייצוג משפטי, כגון האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים, הסנגוריה הציבורית וארגונים אחרים כמו לשכת עורכי הדין, המעמידה שירותים משפטיים למעוטי יכולת במסגרת תכנית "שכר מצווה".

דוגמאות להליכים בהם מסייעים עורכי דין לחייבים

התנגדות לאזהרה

קיבל חייב אזהרה רשמית מטעם ההוצל"פ, יש בידו להתנגד לה תוך 20 יום מיום קבלת האזהרה, בטרם ניתן יהיה לנקוט נגדו הליכי הוצאה לפועל.

התנגדות חייב לאזהרה צריכה להיות מאושרת ע"י עו"ד ומהווה למעשה את כתב ההגנה של החייב בפני ההוצל"פ.

חקירת יכולת

לא נמצא בידו של החייב טעם להתנגדות, ואין באפשרותו לפרוע את חובו, יוזמן החייב לחקירה בפני ראש ההוצל"פ על מנת לברר יכולתו הכלכלית.

אל חקירת יכולת זו יזומנו גם הזוכה (הנושה) ועורך דינו, אשר בנסיבות מסויימות יכול אף הוא לחקור את החייב. מומלץ ביותר שאדם אשר זומן לחקירת יכולת ילווה בעו"ד מטעמו.

צו עיקול

עיקול רכושו או עיקול חשבון בנק של חייב בידי ההוצל"פ הינו צעד שיש בו משום פגיעה אישית בחייב, בפרטיותו ובבעלות על רכושו. ישנן מספר דרכים להתגונן הן מפני עיקול זמני והן מפני עיקול לצורך מכירה.

באמצעות ייצוג משפטי ניתן להגיש בקשה לביטול עיקול, להגיש ערעור על הליכי הוצל"פ או להוציא צו השהיית מכירה, במהירות וביעילות, אשר עשוי למנוע את הסיטואציה הקשה של עיקול מיטלטלין.

פשיטת רגל

פשיטת רגל הינה תהליך מורכב ביותר בו צריך החייב להתנהל מול נושים, נאמנים, בנקים וגוף ההוצל"פ.

ייצוג משפטי לחייב העומד בפני הליך פשיטת רגל הינו מן ההכרח, וזאת על מנת להגן על האינטרסים של החייב להגיע להסדרים הנוחים ביותר עם הנושים ולמזער נזקים ככל האפשר.

כתיבת תגובה